Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi
Serdar Paktin

Serdar Paktin

Askeri Lise ve Hava Harp Okulu eğitiminden sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans derecesi ve ardından Fulbright bursuyla New York’taki The New School for Social Research’te İnterdisipliner Çalışmalar yüksek lisansı yaptı. Luxury Files, Arena Dergisi gibi uluslararası dergilerde editörlük; GQ, XOXO, Akşam Gazetesi, Yeni Harman, Perspectives gibi yayınlarda yazarlık yaptı.

İnternet ve Sokak ve ayrıca İnter@ktivist isimli akademik kitaplarda makaleleri yayınlandı. Şu anda kurucusu olduğu PAKT insight+imagination bünyesinde yaratıcı iletişim stratejileri ve kavramsal iletişim (göstergebilim), konsept ve proje geliştirme, içgörü üretimi konularında danışmanlık yapıyor. Eğitim alanında, Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak “Online İtibar Yönetimi” ve “Sosyal Fayda İletişimi” dersleri veriyor. Bunun dışında, birçok farklı eğitim kurumunda iletişim, hikaye anlatıcılığı, içgörü üretimi, kampanyacılık gibi konularda eğitimler veriyor ve eğitim programları tasarlıyor.

Diğer yandan, yenilikçi ve yaratıcı deneyimler kurgulamak ve çoklu duyusal (multisensory) ortamlar sağlayarak, insan deneyimlerini anlamlı iletişim alanlarına dönüştürmek için çalışmalar ve danışmanlık yapıyor. Bu kapsamda, kurucularından olduğu Tasty Cinema markası çerçevesinde koku ve tat duyularını dahil eden sinema deneyimleri tasarlıyor.

Detaylı bilgi için: www.PAKT.in

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü