Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi
Sinan Sülün

Sinan Sülün

1980’de İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Anabilim Dalı’nda eğitim gördü.

Zipİstanbul ve Hayvan Kültür Sanat Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Birikim, Atlas Tarih, İstanbulArt News, Psikeart, Notos, Egoistokur ve Ot gibi birçok dergi, gazete, internet sitesinde yazıları, hikâyeleri yayımlandı.

İlk kitabı Karahindiba 2011 yılında yayınlandı. Kitapta yer alan aynı isimli öykü 2014 yılında Mask-Kara Tiyatrosu tarafından oyunlaştırılarak, sahneye taşındı. 2015 yılında Show TV’de yayınlanan Acil Servis isimli dizinin senaryosunu yazdı. Aynı yıl Aralık ayında İletişim Yayınları tarafından Kırlangıç Dönümü adlı romanı yayınlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programlarında “Sunum ve Hitabet” dersi verdi. 2017 yılında StoryZone adında eğitim ve danışmanlık hizmeti veren bir şirket kurdu. Halen şirketlere “Hikâye Anlatıcılığı” eğitimleri vermeye ve Hikâye Anlatıcısı olarak danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sinansulun.com

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü