Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Birebir Keman Eğitimi-Yüz Yüze (5-6 Yaş Grubu)


Başlangıç Tarihi: Ekim Ayı / Cumartesi ve Pazar günleri ( Gün ve Saat Eğitmen ile birlikte karar verilecektir.)
Süre: 4 Hafta / 4 Bireysel Ders (Bir Ders Süresi 30 dk'dir.)

*İlk ders yaş grubu nedeniyle deneme dersidir; eğitmen onayından sonra kayıt alınacaktır.

Dersler bireysel olacağı için kayıt öncesinde ders yürütücüsünden ders gün ve saat ile ilgili onay alınması gerekmektedir.


Eğitim Bilgileri

Programın amacı  çocuk ve gençlerin keman eğitimi aracılığı ile müzik ile tanışmasını sağlamak,  pratik becerileri kadar teorik bilgilerini de  arttırarak müziği daha iyi anlamalarına yardımcı olmak  ve  müzik sevgisini aşılamaktır.

Temel keman ve yay tutuş eğitiminin verilmesi ile birlikte küçük parçalar çalmak için çalışmalar. Suzuki Keman Kitabı no: I.

Eylem Arıca

Keman eğitimine Tuğrul Göğüş ile başlayan Arıca, çalışmalarına Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hazar Alapınar ve lisans derecesini aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda da Prof. Nuri İyicil ile devam etti. 1996’da Sanatta Yüksek Lisans ve 2001 yılında Sanatta Yeterlik programlarını Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Victor Pikayzen’in öğrencisi olarak tamamladı. 

2011 ve 2015 yıllarında Indiana Üniversitesi Jacob School of Music’de 3'er ay misafir araştırmacı olarak bulundu. 2011’de Indiana Üniversitesi’nde Mimi Zweig’ın “Keman ve Viyola Pedagoji Workshop”’una, 2012’de Fairfax Potamac Akademi’de “Paul Rolland Yaylı Çalgılar Pedagoji Workshop”una, yine 2012’de Suzuki Association of Ontario'nun verdiği scholarship desteği ile Hartt Suziki Institute 'de düzenlenen “Every Child Can"programına katılan Arıca, 2013 yılında Heifetz Enstitüsü'nün verdiği bursla Enstitü'nün 3 haftalık keman pedagoji programında yer aldı. 20 yılı aşkın süre “Milli Reasürans Oda Orkestrası”, “İstanbul Oda Orkestrası”, “Aşkın Ensemble”, “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası”ve “Kadıköy Belediyesi Filarmonia İstanbul” gibi farklı oluşumlarda daimî ya da misafir keman üyesi olarak yer aldı ve aynı zamanda duo – trio oda müziği çalışmalarına da devam etti.

2016 – 2020 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız-Sem bünyesinde başlattığı ve koordinatörlüğünü yaptığı keman eğitimi programındaki çocuk ve gençler, dört yıl boyunca “YTÜ KEMANCILARI” başlığı altında farklı platformlarda bireysel ve topluluk olarak konserler verdiler. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan, aynı üniversitede 2003’te Yardımcı Doçent, 2010’da Doçent olan ve 2020’de istifa ederek kurumdan ayrılan Arıca, sanatsal ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

450 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü