Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Çocuk ve Gençler için Online Keman Eğitimi ( 4-17 yaş aralığı)


Başlangıç Tarihi: 5 Nisan 2021 Haftası
Süre: 45 Dakika / 4 Bireysel Ders / 4 hafta ve 1 hafta 75dk grup dersi toplam 5 hafta ( Gün ve saatine katılımcı ve eğitmen birlikte karar verilecek)

8 Mayıs Cumartesi Grup Dersi.

A grubu: 11.00 - 12.15

B grubu 12.45 - 14.00.

C grubu: 14.30-15.45

Öğrencinin hangi gruba katılacağı eğitmen tarafından belirlenecektir. Eğitim Programının Amacı

Programın amacı çocuk ve gençlerin keman eğitimi aracılığı ile müzik ile tanışmasını sağlamak, pratik becerileri kadar teorik bilgilerini de arttırarak müziği daha iyi anlamalarına yardımcı olmak ve müzik sevgisini aşılamaktır..


Eğitim Bilgileri

Öğrencinin seviyesine uygun olarak müfredattan seçilecek farklı çalışmalar dışında (Gamlar, Suzuki: Keman Kitabı 1 -10, Whistler: Preparing for Kreutzer, Wohlfahrt ; op.45 kitap 1 ve 2, vb) yine öğrencinin seviyesine uygun eserler de programa dahil edilecektir.

Program her seviyede öğrenciye açıktır. Ancak derslerin online olması nedeni ile 14 yaş ve altı öğrencilerin daha önce keman eğitimi almış ve/veya ders yürütücüsünden eğitime başlamak için onay almış olması gerekmektedir. 15 yaş ve üstü öğrenciler için bu şart aranmaz.

Dersler bireysel olacağı için kayıt öncesinde ders yürütücünden ders gün ve saat ile ilgili onay alınması gerekmektedir.

Doçent Eylem Arıca  

Keman eğitimine  Tuğrul Göğüş ile başlayan Arıca, çalışmalarına  Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hazar Alapınar ve  lisans derecesini aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda  da Prof. Nuri İyicil’in ile devam etti. 1996’da Sanatta Yüksek Lisans ve  2001 yılında  Sanatta Yeterlik programlarını Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Victor Pikayzen’in öğrencisi olarak tamamladı. 

2011 ve 2015 yıllarında  Indiana Üniversitesi Jacob School of Music’de  3'er ay misafir araştırmacı olarak bulundu. 2011’de Indiana Üniversitesi’nde  Mimi Zweig’ın “Keman ve Viyola Pedagoji Workshop”’una, 2012’de Fairfax Potamac Akademi’de  “Paul Rolland Yaylı Çalgılar Pedagoji Workshop”una, yine 2012’de  Suzuki Association of Ontario'nun verdiği scholarship desteği ile  Hartt Suziki Institute 'de düzenlenen  “Every Child Can"programına katılan  Arıca, 2013 yılında Heifetz Enstitüsü'nün verdiği bursla Enstitü'nün 3 haftalık keman  pedagoji programında yer aldı. 20 yılı aşkın  süre “Milli Reasürans Oda Orkestrası”, “İstanbul Oda Orkestrası”, “Aşkın Ensemble”, “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası”ve “Kadıköy Belediyesi  Filarmonia İstanbul” gibi farklı oluşumlarda daimi ya da misafir keman üyesi olarak yer aldı ve aynı zamanda duo – trio oda müziği çalışmalarına da devam etti.

2016 – 2020 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız-Sem bünyesinde başlattığı ve koordinatörlüğünü yaptığı keman eğitimi programındaki çocuk ve gençler, dört yıl boyunca  “YTÜ KEMANCILARI” başlığı altında farklı platformlarda bireysel ve topluluk olarak konserler verdiler. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan, aynı üniversitede 2003’de Yardımcı Doçent, 2010’da Doçent olan ve 2020’de istifa ederek kurumdan ayrılan Arıca, sanatsal ve eğitim çalışmalarına  devam etmektedir.

645 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü