Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Çocuklar İçin Yaratıcı Drama (7-12 Yaş Grubu)


Başlangıç Tarihi: 13 Kasım 2021 Cumartesi / Saat: 16:00-17:00
Süre: 5 Hafta / 5 Saat

*Eğitim yüz yüze gerçekleşecektir.

 

Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama, katılımcı grubun yaşam deneyimlerinden yola çıkarak özgüven,iletişim becerilerini geliştiren, canlandırmalarla desteklenen atölyelerden oluşan sanat temelli alandır.

 

 


Eğitim Bilgileri

Atölye konularına göre yaratıcılık ve hayal gücünü geliştiren, yaşama dair farkındalık sağlayan atölye serileri içermektedir.

Sosyal beceri gelişimini destekleyen yaratıcı drama, katılımcının özgüvenini geliştirirken, aktif iletişim kurma, etkili dinleme, problem çözme yetisi kazanma, grup uyumu ile birlikte bireysel özellikleri keşfetmeyi desteklemektedir.

Yaratıcı Drama Atölyeleri;

 • Aktif ve etkili iletişimi,
 • Özgüven gelişimini,
 • Problem çözme yetisini,
 • Beden dili gelişimini,
 • Sözel ifadenin güçlenmesini,
 • Empati kurma yetisini,
 • Rol içinde estetik bakış açısını güçlendirmeyi,
 • Takım çalışması sağlarken biricik özellikleri keşfetmelerini kazandıracaktır.

5 Haftada Neler Öğreneceğiz?

 • Drama atölyeleri kapsamında ısınma oyun ve etkinlikler,
 • Konuya ilişkin canlandırmalar,
 • Sanatsal değerlendirme süreci,
 • Süreç odaklı performans paylaşımları.

Nurçin Karabıyık

1986, İstanbul/Çapa doğumlu. Şehir Tiyatroları Çocuk-Genç Eğitim Birimi’nde ilk tiyatro eğitimini aldı. Maltepe Üniversitesi G.S.F Oyunculuk Bölümünü tam burslu kazanıp birincilikle mezun oldu. Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı Pantomim Bölümünü bitirdi. Uzun yıllar Vecihi Ofluoğlu ile çalışmalar sürdürdü. İngiltere, İtalya, Polonya, Bosna-Hersek başta olmak üzere kültür-sanat projelerinde tiyatro alanında çalışmalarda bulundu. London-Regent’s University-Migration Conference kapsamında “Do art and literature migrate?” başlıklı bildirisi yayınlandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı Pantomim ve Opera Bölümlerinde akademisyen olarak çalışmalarına devam etti. TRT-Çocuk’ta hem oyuncu hem de program sahibi olarak “Çizmece” karakterini Cartoon Pantomim tekniğiyle canlandırdı. Çeşitli eğitim kurumlarında son 12 yıldır okul öncesinden yetişkin grubu kapsayan farklı yaş aralıklarıyla Yaratıcı Drama-Pantomim-Tiyatro-Jonglaj Atölyeleri yürüttü. Çağdaş Drama Derneği’ndeki Yaratıcı Drama Liderlik programını tamamladı. Bilge Bilgi’nin kuruculuğunu yaptığı “Okuyan Çocuklar” projesini destekleyen “Merhaba Okuyan Çocuk” adlı yazıyı kaleme aldı ve seslendirdi. Aynı proje dahilinde Londra’da “Let's be come a book character”, “Mime Workshop” çalışmalarını yürüttü, sahne aldı. Yurtiçi ve yurtdışında profesyonel tahtabacak, jonglaj ve pantomim showları yaptı. Son olarak “Muhteşem Çift (Perfect Couple)” oyununu yarattı ve Piyatro ekibiyle oyuncu olarak London-Vauxhall House Theatre’da prömiyer yaptı. Dünyaca ünlü Edinburgh Fringe Festivali’nde kurgusunu ve oyunculuğunu üstlendiği Perfect Couple-Muhteşem Çift oyunu ile sahne aldı. Çevi-Çocuk Evi programında Pantomim bölümlerini tasarladı, Demet Evgar ile mim hikayelerini canlandırdı.

 

750 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü