Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Endüstri 4.0 ve IOT Sertifika Programı


Başlangıç Tarihi: 17-18-24-25 Nisan 2021 / Saat: 10:30-17:30
Süre: 24 Saat

Endüstri 4.0 ve IOT, katılımcılara yeni devrimin temel tasarım ilkeleri ve bileşenleri, anahtar zorlukları ve uygulamanın tüm değer zinciri için yeni potansiyel fırsatlar hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmış bir programdır. Mevcut sanayi ortamında, en düşük maliyetle en üst düzey kaliteli hizmet veya ürünü sunmak başarıya ulaşmanın anahtarıdır ve sanayi fabrikaları, kârlarını ve itibarlarını artırmak için mümkün olduğunca çok performans elde etmeye çalışmaktadır. Bu yolla, fabrikanın farklı yönleri hakkında değerli bilgiler sağlamak için çeşitli veri kaynakları mevcuttur. Bu aşamada, mevcut çalışma koşullarını anlamak ve arızaları ve arızaları saptamak için verilerin kullanılması araştırmalar için önemli bir konudur. Bunun aksine, bir Industry 4.0 fabrikasında, durum izleme ve arıza teşhisine ek olarak, bileşenler ve sistemler, yönetimin fabrika statüsü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacak kendine-bilinirlik ve kendi kendine tahminde bulunabilir.


Eğitim Bilgileri

Bu ders IT, OT, üretim, mühendislik, Fintech ve etkileşimli departmanlar ile ilgilenen kişiler için hazırlanmıştır. Ayrıca bilişim sistemlerinin IOT ve bulut sistemleri ile beraber kullanımı sonucunda işletmelerin AR-GE çalışanları için de tavsiye edilmektedir.

Kursun sonunda katılımcılar, Tedarik Zinciri, Bulut Bilişimi, Siber Güvenlik, Katkı Üretimi, Otonom Robot, Artırılmış Gerçeklik, İşlerin Endüstriyel İnternet'i gibi Endüstri 4.0'ın çeşitli yönleri arasında sistem entegrasyonunun nasıl çalıştığını anlayabilecekler. Büyük Veri Analizi ve Yatay ve Dikey Entegrasyon konusunda da bilgi verilecektir. Katılımcılar ayrıca, çalışma prensipleri, faydaları, artı ve eksileri ile temel zorlukları içeren her Endüstri 4.0 ana akımının temel anlayışını tanıtılacaktır.

Program Hedefleri: • İmalat ve mühendislik tekniklerini ve becerilerini kullanmak

• Endüstri 4.0 teknolojik kavramları arasındaki ilişkiyi anlama

• Endüstrinin 4.0 verimli ve etkili bir şekilde anlaşılması ile

maliyet, kalite ve teslimatın iyileştirilmesi

• Teknoloji direkleri için kilit performans ölçümlerini

belirleyebilmek ve kullanabilmek

• Gelecekteki teknolojilerin gelecekteki risklerini tanımak ve

hafifletmek

• Endüstri 4.0 içindeki örgütsel dinamiklerin etkilerini,

zorluklarını ve fırsatlarını anlayabilmek

• Finans dünyasının Endüstri 4.0 ile beraber gelişmesi

• Finans Teknolojilerinin Nesnelerin interneti ile etkileşimi

• Bulut teknolojilerinin Finans dünyasındaki kullanım alanları

• Finansal Teknolojilerin gelişimi ve geleceği

Program Formatı:

Program Materyalleri:

PEğitim esnasında öğrencilerin proje gruplarına ayrılarak

kendilerine verilen araştırma konusu doğrultusunda bir

çalışmayı tamamlamaları istenecektir.

Program Slaytları

Konu

Yeni Teknolojilerin Küreselleşmesi ve Yönetimi/

Teknolojilerin İşlev Yönü/

Tanımlama Endüstrisi 4.0/

Yeni Devrimin Sağlayıcısı/ Endüstri 4.0 Çerçeve ve Ana Fikir/

9 Ana Akım Yapısına Giriş 4.0/

Akım 1 - 4 (Tedarik Zinciri, IOT, Bulut, Büyük Veri Analizi)/

Akım 5 - 9 (Siber Güvenlik, Artırılmış Gerçeklik, Katma İmalat, Yatay ve Dikey Entegrasyon,

Özerk Robotlar)/

Akıllı Nesnelerin Teknoloji Potansiyeli/

Yeşil Enerji ve Teknoloji

Fintech ve Endüstri 4.0 / Finans Dünyasındaki Yenilikçi Uygulamalar / Finans ve Teknoloji

İşbirliği / IoT ve Fintech / Geleceğin Finans Dünyası

Yakınsama ve Operasyonel Teknoloji ve Bilgi Teknolojisi/

Sektörünüzü Endüstri 4.0'a hazırlayın/

Endüstri 4.0 Sibergüvenlik Kavramları/Geleceğin Akıllı Üretimi

750 TL ( KDV Dahil)

EDİZ ÖZTÜRK

CEO, edZconsult

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, lisansüstü eğitimlerini ise Doğuş Üniversitesi Bilgisar Bilimleri ve Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde gerçekleştirmiştir. NIT ve London Business School iş birliği ile düzenlenen Executive Management programını başarıyla bitiren Öztürk, halen birçok üniversitede eğitim ve Türkiye’nin önde gelen kurumlarında yönetim kurulu danışmanlığı vermektedir. İş yaşamına 1994 yılında başlayan Öztürk, kariyeri boyunca birçok ulusal ve uluslararası kurumda üst düzey yönetici olarak görev yapmış ve Türkiye’nin önde gelen projelerini yönetmiştir. Bankacılık ve Finans alanında birçok projede yöneticilik ve danışmanlık yapmış olan Öztürk, 20 seneden fazla yöneticilik deneyimine sahiptir. Bantaş firmasının kuruluşunda ve Global Sigorta’nın Metlife dönüşüm projesinde yöneticilik yapmış ve yine Türkiye’nin en büyük bütçeli projelerinden olan Passolig projesinde Genel Koordinatörlük görevi üstlenmiştir. Quick Türkiye’nin kurulması da dahil olmak üzere birçok projede danışmanlık ve yöneticilik yapan Öztürk, halen dünya üzerinde birçok organizasyonda konuşmacı olarak görev almaktadır. Uluslararası sertifikasyon programlarında 10 seneden fazladır Subject Matter Expert olarak sınavları oluşturan kurullarda görev alan Ediz Öztürk, ayrıca birçok uluslararası seminerde de uzman konuşmacı/eğitmen olarak görev almaktadır. Yönetim ve Bilgi Teknolojileri alanına 60’tan fazla sertifikaya sahiptir.

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü