Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Pazarlanması ve Gayrimenkulde Yeni Eğilimler Sertifika Programı

Başlangıç Tarihi: 28 Şubat 2020
Süre: 3 Gün 21 Saat

Kadir Has Üniversitesi Öğrenci ve Mezunlarına % 20 İndirim Uygulanmaktadır.

Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Pazarlanması ve Gayrimenkulde Yeni Eğilimler Sertifika Programı

Gayrimenkul geliştirme sürecinde üst yönetimin ve pazarlama biriminin üstlendiği rol ve sorumluluklar detaylı incelenerek, katılımcıların gayrimenkul pazarlanması ve satışında yetkinlik kazanmaları hedeflenmektedir. Programda sektörü etkileyen eğilimlerin analizi, proje geliştirme, yapım ve satış aşamaları incelenmektedir. Bu aşamalarda üst yönetimin ve pazarlama biriminin diğer birimler ve farklı disiplinlerle ilişkisi ele alınarak uygulamalarla katılımcıların ilişki yönetimi ve planlama yetkinliğinin de artırılması hedeflenmektedir.

Programın sektörü etkileyen eğilimleri analiz bölümünde önemli bir konu haline gelen yaşam dönemi maliyetlerini (aidatları) azaltmak için yapılabilecek iyileştirilmeler anlatılacaktır. Gündemdeki “binalarda enerji verimliliği” ve “yerleşim birimlerinin sürdürülebilirliği” konuları Dünya’dan ve Türkiye’den örnek uygulamalarla incelenecek, geliştirme ve pazarlama faaliyetlerine etkisi ele alınacaktır.

Artan rekabet koşulları, mevcut konut stoku pazarlama konusunda yeni çözümler üretilmesini gerektirmektedir. Saha ziyaretinde açık arttırma ile satış, arabuluculuk ve takas sistemleri gibi pazarlama argümanlarına ek çözümler de incelenecektir.Böylece programın sonunda katılımcıların sektöre ilişkin yeni bir vizyon ve farkındalık kazanmaları hedeflenmektedir.


Eğitim Bilgileri
 • Gayrimenkul sektöründe pazarlama konusunda uzmanlaşmak isteyenler
 • Gayrimenkul proje konsepti oluşturma konusunda çalışmak isteyenler
 • Gayrimenkul değerlemesi yapanlar
 • Gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinde, inşaat şirketlerinde ve perakende şirketlerinde gayrimenkul geliştirme alanında çalışanlar
 • İş ve alışveriş merkezlerinin yöneticileri ve pazarlama uzmanları
 • Emlak ofis sahipleri ve çalışanları
 • Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyenler
 • Gayrimenkul sektöründe kariyer yapmak isteyenler
 • Gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri takip etmek isteyenler
 • Ekonomik, sosyal ve çevresel değişimlerin toplumların ihtiyaç ve beklentilerini nasıl şekillendirdiği ve gayrimenkul sektörüne yansımasını öngörmenin rekabetçipiyasalarda önemini fark edecekler.
 • Gayrimenkul geliştirme sürecini ve aşamalarını tanımlayarak disiplinlerarası işbirliği sürecini kavrayacaklar.
 • Gayrimenkul projelerinin fikir aşamasından proje teslimine kadar ki sürecinde pazarlamanın diğer disiplinlerle etkileşimli çalışmasının projelerin başarısına katkısını fark edecekler.

28.02.2020 

10:00 – 13:00

Gayrimenkul yatırım projelerine ilişkin kavramsal yaklaşımlar ve ekonomik, sosyal ve çevresel değişimlerin toplumların ihtiyaç ve beklentilerini nasıl şekillendirdiği ve bunun gayrimenkul sektörüne yansıması

14:00 - 17:00

Enerji etkin binalar ve sürdürülebilir yerleşme birimleri kriterleri, Pazarlama süreçleri ve maliyet 

önetimi dikkate alınarak Dünya’dan ve Türkiye’den uygulama örnekleriyle enerji etkin binalar ve

sürdürülebilir gayrimenkul projelerinin incelenmesi


29.02.2020

10:00 – 13:00

Gayrimenkul projenin geliştirilme sürecinde aşamalar; Projenin geliştirme konseptinin belirlenmesi,

fizibilite çalışmaları, projenin satış fiyatının belirlenmesi


14:00 – 17:00

Gayrimenkul projelerinin pazarlamasında dikkat edilecek önemli unsurlar; Lansman, Satış ofisinin

hazırlanması, Satış ekibinin oluşturulması


01.03.2020

10:00 – 17:00

Gayrimenkul projesinin ziyareti ve yerinde bilgi alma;

Açık arttırma/ihale sistemi ile satış

Emlak takas sistemi

Gayrimenkul çözüm merkezi sistemi 

EĞİTMEN:

Hülya Uğuz Yedievli, Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı, Ekonomist

Hülya Uğuz Yedievli, Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümünden mezun olmuş, İngiltere Cambridge’de yabancı dil ve iş idaresi kurslarına katılmıştır. Çeşitli sektörlerde uzun süre çalıştıktan sonra uluslararası bir gayrimenkul şirketinde danışmanlık yapmış ve yaşam dönemi maliyeti düşük konutlar üzerine uzmanlaşmaya odaklanmıştır. Bu amaçla İstanbul Teknik Üniversitesi, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Yüksek lisans programında “Enerji Etkin Bina ve Yerleşme Birimlerinin İklimsel Veriler ve Gayrimenkul Geliştirme Açısından  Gerçekleştirilebilme Olanakları” konulu tez çalışmasını yapmıştır. Çalışmaları esnasında yurt içi ve yurtdışındaki konferans, seminer, fuar ve yayınları güncel olarak takip etmiş ve Enerji  Verimliliği Eğitim Tesisi  (Ankara), Muğla Üniversitesi, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Konukevi  (Antalya), BedZED (İngiltere),  Sonenschiff  Binası ve  Solarsiedlung konutları (Freiburg, Almanya), Chambery (Fransa), Kuzey - Güney İsveç’de  saha ziyaretleri yapmıştır. Ayrıca “Sustainable Sweden Tour 2009”un raportörlüğünü yapmıştır. 2011 yılında SMA Solar Academy’nin (Almanya) eğitimlerine katılmıştır. 

Gayrimenkul sektörüne yönelik birey ve takım koçluğu yöntemleri ile zenginleştirilmiş eğitimler geliştirmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans  Programında “Gayrimenkul Geliştirme Projelerinde Paydaş Analizi” takım koçluğu çalışmasını misafir eğitmen olarak gerçekleştirmiştir.

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (İMSAD) binalarda enerji verimliliği konusunda finansman modelleri geliştirmek hedefiyle yürüttüğü “AB Mevzuatı Çerçevesinde Yapılarda Enerji Verimliliğinin Finansmanı ve Hukuki Düzenlemelerle ile İlgili Sektörler arası İşbirliği Projesi”nde teknik danışman olarak görev almıştır.

Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Gayrimenkul Geliştirme Akademisinin koordinatörlüğünü yapmaktadır. Koordinatör olarak gayrimenkul sektörünün ihtiyacı olan sertifika programlarını kurgulamakta, sektörde ihtiyaç duyulan insan kaynağı yetkinlikleri ile ders içerikleri arasında köprü kurmakta, dinamik ve sinerjik bir içerik oluşmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda akademide içeriklerini hazırladığı “Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Pazarlanması ve Gayrimenkulde Yeni Eğilimler Sertifika Programı”, “Gayrimenkul Geliştirmede Yeni Eğilimler: Enerji Etkin Binalar ve Sürdürülebilir Yerleşme Birimleri Sertifika Programı”, "Konut Projeleri Satış Uzmanlığı Sertifika Programı" "Bina ve Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı"nın eğitmenliğini yapmaktadır.

Hülya Uğuz Yedievli "Gayrimenkul Geliştirme ve Sürdürülebilirlik; Enerji Etkin Binalar ve Sürdürülebilir Yerleşme Birimleri" adlı kitabın yazarıdır.

Misafir Eğitmenler

Alper Tüfekçi,Daax Development CEO

1979 Samsun doğumlu Alper Tüfekçi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nden 2002 yılında mezun olduktan sonra, sırasıyla yine İTÜ'de Yapı İşletmesi (İnşaat Fakültesi Bünyesinde), İTÜ MBA (İşletme Mühendisliği bünyesinde) ve İTÜ Gayrimenkul Geliştirme (Mimarlık ve Şehir Bölge Planlama) alanlarında gayrimenkul geliştirme süreçlerini içeren 3 farklı fakültedeki master programlarında Yüksek Lisans derecesi aldı.

2004 yılında Marmara Üniversitesi'nde başladığı Bankacılık-Finans Doktora tez çalışması bölümünü Hamburg Üniversitesinde yürüttü. Profesyonel çalışma hayatını 14 yıldır gayrimenkul sektöründe sürdüren Alper Tüfekçi, sırasıyla Fiba (Finans) Gayrimenkul ve Multi Development'ta proje geliştirme departman yöneticiliği görevlerini yürüttükten sonra, 2010 yılında Sharman Zekeriyaköy projesini gerçekleştirmek üzere TES Gayrimenkul şirketini kurdu. Aynı zamanda 2010 – 2013 yılları arasında yerli inşaat firmaları ve uluslararası çeşitli gayrimenkul geliştirme şirketlerine proje geliştirme ve satış-pazarlama danışmanlığı verdi.  2013 - 2015 yılları arasında Makyol İnşaat, Gayrimenkul ve Turizm Grup Başkanı olarak çalıştı.

"Esta Contsruction" şirketinde 2015-2017 yılları arasında Genel Müdürlük yapmıştır. Çeşitli mecralarda gayrimenkul sektörüne yönelik köşe yazıları yazan Alper Tüfekçi’nin uzmanlık alanı Konut-Ofis-AVM-Otel fonksiyonlarını içeren karma kullanımlı proje geliştirme süreçlerinin yönetilmesidir.

Alper Tüfekçi, Kadir Has Üniversitesi'nde Gayrimenkul Geliştirme sertifika programları kapsamında, Gayrimenkul Geliştirme süreçleri, Gayrimenkul sektöründe satış-pazarlama süreçleri ve fizibilite teknikleri konularında misafir eğitmen olarak katılmaktadır.


Deniz Çağlar

TURYAP şirketinde genel müdür yardımcısı.

Nazlı ÖZTOKSOY - Yönetici

+90 212 533 65 32 / 1622

khas-yasam@khas.edu.tr

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Kampüsü 34083 Cibali İstanbul

1000 TL ( KDV dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü