Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Online Arduino İle Elektronik Proglamlama (10-13 Yaş Grubu)


Başlangıç Tarihi: 11 Ekim-29 Kasım 2021 / Her Pazartesi / Saat: 18:00-19:00
Süre: 2 Ay / 8 Saat (Haftada 1 gün, 1 saat)

*Eğitimde kullanılacak Arduino seti ayrıca temin edilecektir.

Arduino atölyesi ile çocuklar, bir yandan çok eğlenirken diğer yandan da fiziksel olarak dikkat, odaklanma ve motor becerilerini geliştirecek. Mantıksal ilişki kurmak, problem çözme, eleştirel düşünme ve akıl yürütme becerileri gelişen çocuklar; arduino geliştirme kartı ile model sensörler kullanarak kendi robotlarını programlayabilip, kendi sensörlerini oluşturacaklar, kendi elektronik aletlerini tasarlayabilecek hale gelecekler. İnsansız bir makine veya robotun nasıl yapıldığını, nasıl kodlandığını görecekler.


Eğitim Bilgileri

·        Sensörlerin çalışma mantıklarını öğrenme ve kendi sensörlerini geliştirme

·        Makinaların ve robotların çalışma prensipleri hakkında bilgi edinme 

·        Bilgisayarın beynini oluşturan mikroişlemcilerin temellerini öğrenecekler.

·        Bir durum makinesi kullanarak temel robot davranışlarının nasıl modelleneceğini ve hızlı bir gömülü kontrol      döngüsünde nasıl uygulanacağını öğrenecekler.

·        Robotların programlaması hakkında temel bilgiler öğrenecekler.

·        Elektronik devrelerin çalışma prensiplerini öğrenecekler.

Serhat Kağan Şahin

2006 Hacettepe BÖTE mezunudur. Halen Ankara Çankaya Ahmet Yesevi ortaokulunda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Bakanlık, kalkınma ajansları ve farklı platformlarda kodlama, çocuklar için yapay zeka, web 2.0 araçları, Arduino, Python, nesnelerin interneti, Micro:Bit ve APP Inventor eğitimleri vermektedir. Kodlama Serüveni: Scratch ve mBlock ile Arduino ve Python & MicroPython Programlama Temelleri kitaplarının yazarıdır. Ayrıca bakanlık tarafından yayınlanmış 2 adet kitapta da yazar olarak görev almıştır.

900 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü