Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Online Matematik-Sayıları Hissetmek (4. ve 5. Sınıflar)


Başlangıç Tarihi: 12 Ekim-2 Kasım 2021 / Her Salı / Saat: 17:30-19.00
Süre: Aylık 4 ders, haftada 1 gün x 80 dk (10 dk. teneffüs) toplam 320 dk.

''Sayıları hissetmek için matematikçi olmanıza gerek yok. Oyun oynarken aslında ihtiyacımız olan şey biraz matematik. Matematik bilmeyen toplumlarda adalet yoktur.'' John Nash

 Yaşadığımız çevre, kullanmak için sayılar ve çözmek için problemlerle doludur. Aslında hayatın matematik ile ilgili birçok karşılığı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Matematiği iyi anlamanın ve yorumlamanın günlük hayattaki ihtiyaçlarımızı daha rahat karşılamamızı ve hayatı daha kolay hale getirdiğini fark edeceksiniz. Bu program ile birlikte çocuklar matematiğin yalnızca sayılardan ibaret olmadığını, mantıksal becerilerin kullanımı ile beraber matematiği sosyal hayatlarında bir çözüm yöntemi olarak kullanırlar.

İçinde yaşadıkları hayatta matematiği kullanmaya başlayan çocuklar bir bütün olarak matematiği daha iyi kavrayacaklar.

Ayrıca çocuklar bu çalışmada Kanada, Singapur ve Amerika gibi farklı metodların yaklaşımlarıyla tanışacaklar. Farklı bakış açıları ve yöntemlerle bakış açılarını zenginleştirme ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı bulacaklar.

Program dahilinde öğrencilerin karşılaşacağı uygulamalar:

  • Mantık Problemleri
  • Matematiksel Senaryolar
  • Matematik Hikayeleri
  • Günlük Hayattan Matematik Deneyleri
  • Kanada Matematik Uygulamaları
  • Singapur Matematik Uygulamaları
  • ABD Matematik Kaynakları


Eğitim Bilgileri

Deniz Çavuşoğlu 

stanbul Üniversitesi mezunu, Üstün Zekalılar Öğretmeni. Aynı zamanda Go & Strateji  Eğitmeni, Zeka & Akıl Oyunları Eğitmeni ve FPS (Future Problem Solving) Koçu.

2009 yılından itibaren çeşitli kurumlarda öğretmenlik, yöneticilik ve danışmanlık  görevlerinde bulundu. İstanbul ve İzmir'de çeşitli kurumlarda Renzulli'nin Okul Geneli  Zenginleştirme Modeli'ne (SEM) uygun yetenek atölyeleri kurdu. Zenginleştirme,  Farklılaştırma, Oyun ve Oyunlaştırma alanlarında seminer ve öğretmen atölyeleri  yaptı. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler dahil tüm yaş gruplarına;  "Go ve Strateji", "Düşünme Becerileri", "Yaratıcılık", "Eleştirel Düşünme", "Zeka & Akıl  Oyunları", "FPS (Future Problem Solving) , "Zihin Oyunları", "Kriminoloji", "Kriptoloji",  "Matematik Dedektifleri" gibi zenginleştirme dersleri verdi.

Çocuklar için Matematik, Yaratıcılık ve Düşünme Becerileri kitapları yazıyor. Go eğitmenliği ve hakemliğine devam etmektedir.

1100 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü