Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Online Scratch İle Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi (8-10 Yaş Grubu)


Başlangıç Tarihi: 9 Ekim-27 Kasım 2021 / Her Cumartesi / Saat: 11:30-12:30
Süre: 2 Ay / 8 Saat (Haftada 1 gün, 1 saat)

Günümüzün en popüler konusu yapay zeka ve makine öğrenimidir.  Bugünün ilk öğretimde Okuyan çocuklar iş hayatına atıldıklarında işlerin çoğunluğunda yapay zeka ve makine öğrenimini kullanacaklardır. Çalışma hayatlarında robot arkadaşları olacak veya robotları programlayacaklardır. Gelişmiş ülkeler, yapay zeka ve makine öğrenimi konusunu

Küçük yaşta eğitim ve öğretime dahil etmeye başladılar. Bizde bu kursa çocuklara makine öğrenmenin ve yapay zekanın temellerini IBM’in profesyonel dünyada kullanılan uygulamalarıyla öğreneceklerdir.

 

Yapılacak Örnek Uygulamalardan Bazıları

  • Sanal Asistan
  • Yüz Robotu: Söylenilen söze göre üzülen, gülen, düşüne ve ağlayan bir robot.
  • Eğlenceli Panda arkadaş
  • Sohbet robotu
  • Yabancı dil robotu
  • Dedektif robot.


Eğitim Bilgileri

Katılımcının temel düzeyde Scratch bilmesi gerekmektedir.

Serhat Kağan Şahin 

2006 Hacettepe BÖTE mezunudur. Halen Ankara Çankaya Ahmet Yesevi ortaokulunda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Bakanlık, kalkınma ajansları ve farklı platformlarda kodlama, çocuklar için yapay zeka, web 2.0 araçları, Arduino, Python, nesnelerin interneti, Micro:Bit ve APP Inventor eğitimleri vermektedir. Kodlama Serüveni: Scratch ve mBlock ile Arduino ve Python & MicroPython Programlama Temelleri kitaplarının yazarıdır. Ayrıca bakanlık tarafından yayınlanmış 2 adet kitapta da yazar olarak görev almıştır.

900 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü