Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Sektörel Blockchain Eğitimi

Başlangıç Tarihi: 04 Nisan 2020
Süre: 04 Nisan – 09 Mayıs arası Her Cumartesi 09:30-16:30 arası ( 6 saat- toplam 48 saat)

Kadir Has Üniversitesi Öğrenci ve Mezunlarına % 20 İndirim Uygulanmaktadır.

Eğitimin Amacı: Dijital Dönüşüm Projeleri kapsamında iş süreçlerini Blok zincire taşıyarak yönetişimde verimlilik ve karlılık arayışında olan her sektörden kurumun Blokzincir konusundaki farkındalığı, bilgi birikimi ve uygulama geliştirme deneyimi kazanmak isteyen kurumların çalışanlarına yönelik sektörel eğitim.


Eğitim Bilgileri

Blockchain nedir? Ne işe yarar? Nasıl çalışır? (4 saat)

Temel Blockchain uygulama alanları (4 saat)

Akıllı Sözleşme nedir? Ne işe yarar? (4 saat)

Örnek Akıllı Sözleşme ve Blockchain uygulamaları geliştirme (24 Saat)

Sektörel Blockchain örnekleri ve deneyimleri (12 saat)

İsmail Hakkı Polat BSc. EEE: 1989 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan İsmail Hakkı Polat, 1989-2004 yılları arasında Siemens, Nortel-Netaş, Ericsson ve Turkcell gibi telekom firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalıştı. 2004 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak Yeni Medya ve son dönemde Kriptopara ile Blockchain dersleri veren Polat, üniversitenin İletişim Fakültesi bünyesindeki Türkiye’nin ilk Yeni Medya Bölümü'nün kuruluş çalışmalarında da rol aldı. Ayrıca Doğan Medya, Merkez Yayın Grubu ve Ciner Medya Grubu gibi kuruluşların yeni medya ile ilgili birimlerinin kuruluş ve interaktif servislerinin geliştirilmesi aşamalarında yönetici veya danışman olarak aktif görev yaptı. BBC Media Action kuruluşu için Bakü Slav ve Devlet Üniversitelerindeki Yeni Medya ders müfredatlarının hazırlanması konusunda dönem dönem danışmanlık yapan Polat, NewYork Open School of Journalism kuruluşu için Mobil Gazetecilik eğitimleri de hazırladı. Son dönemde çeşitli kurum ve kuruluşlara Dijital Dönüşüm ve özellikle Kriptoparalar ile Blokzincir kavramlarına ilişkin eğitimler veren ve stratejik dönüşüm mentorluğu yapan Polat, bu bağlamda 2015 yılında kurulan Dijital Dönüşüm Derneği’nin başkanlığını da yürüttü. Polat’ın Dijital Dönüşüm, Kriptoparalar ve Yeni Medya konusundaki görüş ve düşünceleri, her hafta Bloomberg BusinessWeek dergisinin Türkiye baskısındaki köşesinde yayınlanmakta.


Tansel Kaya, MSc. CS: Tansel Kaya, Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği ve Northeastern Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesi mezunudur. Uzmanlığı dağıtık ağlar, şifreleme ve kablosuz ağ güvenliği alanlarıdır. İlk 4G sistemlerini geliştiren ve Qualcomm tarafından 800 milyon dolara satın alınan Flarion ekibinde yer almış; Airties, Intel ve Qualcomm gibi bilişim şirketlerinde yönetici olarak çalışmıştır. 2013 yılından beri aktif olarak kriptoparalar ve blokzincir projeleri geliştiren Mindstone Bilişim ekibini yönetmektedir. Şirket, Cryptonote temelli Monero başta olmak üzere mahremiyet odaklı kriptopara birimleri ve dağıtık borsalar üzerine çalışmaktadır. Avrupa ve Amerika'dan uluslararası yatırımcılar için, kriptopara tasarımı sürecinden başlayarak, cüzdan ve dağıtık sunucuları içeren çekirdek yazılım hazırlamakta, mobil ve masaüstü cüzdanları ve madencilik havuzları gibi ek yazılımları geliştirmektir.


Müh. Şen Ferhat: Liseyi Mecidiyeköy Anadolu Lisesinde dil bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine Kocaeli Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde devam etti. 10 yıla yakın süredir siber güvenlik alanı ile uğraşmakta olup 6 yılı sektörde olmak üzere yaklaşık 11 yıldır yazılımcılık yapmaktadır. Oxford Üniversitesinde Blockchain Strategy Programme ile Consensys Academy’den Blockchain geliştiriciliği ile ilgili eğitimler almıştır. Şuan farklı sektörden birçok firmaya teknik danışmanlık vermektedir.

3,000 TL ( KDV dahil) 

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü