Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

Yetişkinler İçin Birebir Yüz Yüze / Online Keman Eğitimi


Başlangıç Tarihi: Ekim Ayı
Süre: 4 Hafta / 4 Bireysel Ders ( Bir Ders Süresi 45 dk'dir.)

Katılımcıların ilk dersi yüz yüze yapmaları önerilir.

İsteyen katılımcılar programın tamamını yüz yüze tamamlayabilirler.

Yüz yüze dersler Cumartesi ve Pazar yapılacaktır.

Kayıt yaptırmadan önce gün ve saat belirlenmesi için eğitimci ile konuşularak 

onay alınmalıdır.

*4 ders 5 hafta içinde tamamlanmalıdır.

 


Eğitim Bilgileri

Öğrencinin seviyesine uygun olarak  müfredattan seçilecek farklı çalışmalar dışında (Gamlar, Suzuki: Keman Kitabı 1 -10,  Whistler: Preparing for Kreutzer, Wohlfahrt ; op.45 kitap 1 ve 2,  vb) yine öğrencinin seviyesine uygun eserler de programa dahil edilecektir.

Eylem Arıca

Keman eğitimine Tuğrul Göğüş ile başlayan Arıca, çalışmalarına Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hazar Alapınar ve lisans derecesini aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda da Prof. Nuri İyicil ile devam etti. 1996’da Sanatta Yüksek Lisans ve 2001 yılında Sanatta Yeterlik programlarını Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Victor Pikayzen’in öğrencisi olarak tamamladı. 

2011 ve 2015 yıllarında Indiana Üniversitesi Jacob School of Music’de 3'er ay misafir araştırmacı olarak bulundu. 2011’de Indiana Üniversitesi’nde Mimi Zweig’ın “Keman ve Viyola Pedagoji Workshop”’una, 2012’de Fairfax Potamac Akademi’de “Paul Rolland Yaylı Çalgılar Pedagoji Workshop”una, yine 2012’de Suzuki Association of Ontario'nun verdiği scholarship desteği ile Hartt Suziki Institute 'de düzenlenen “Every Child Can"programına katılan Arıca, 2013 yılında Heifetz Enstitüsü'nün verdiği bursla Enstitü'nün 3 haftalık keman pedagoji programında yer aldı. 20 yılı aşkın süre “Milli Reasürans Oda Orkestrası”, “İstanbul Oda Orkestrası”, “Aşkın Ensemble”, “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası”ve “Kadıköy Belediyesi Filarmonia İstanbul” gibi farklı oluşumlarda daimî ya da misafir keman üyesi olarak yer aldı ve aynı zamanda duo – trio oda müziği çalışmalarına da devam etti.

2016 – 2020 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız-Sem bünyesinde başlattığı ve koordinatörlüğünü yaptığı keman eğitimi programındaki çocuk ve gençler, dört yıl boyunca “YTÜ KEMANCILARI” başlığı altında farklı platformlarda bireysel ve topluluk olarak konserler verdiler. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan, aynı üniversitede 2003’te Yardımcı Doçent, 2010’da Doçent olan ve 2020’de istifa ederek kurumdan ayrılan Arıca, sanatsal ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

1000 TL (KDV Dahil)

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü