Butik Otel İşletmeciliği Sertifika Programı

Online
Başlangıç Tarihi: 19 Kasım 2022
Süre: 40 saat

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Akademi ve Vatel International Business School birliği ile Vatel İstanbul bünyesinde yapılacak  Butik Otel İşletmeciliği Sertifika Programı, otelcilik ile ilgili temel bilgileri içeren bir çalışmadır. Otelin içinde olup bitenin anlatılması ve anlaşılması için hazırlanmış bir temel eğitim programıdır 

Otel inşaatını bitirdik, ancak soyunma odası yapmayı unutmuşuz”.  

Bu gibi soru ve sorunlara net cevaplar arayanların, mutlak yanıt bulacakları bir programdır. 


Eğitim Bilgileri

Ailesi veya kendisi otelciliğe adım atmaya karar vermiş insanlar için rehber niteliği taşıyan bir eğitim. Otel nedir, nasıl yönetilir, uluslararası standartları nasıl olmalıdır, operasyon sözcüğünden ne anlamalıyız… 

5 hafta sonuna yayılacak online derslerde, eğitmenlerimiz otelciliğe sıfırdan başlayan veya başlayıp aklında soru işaretleri bulunan kursiyerlere; otelcilik mesleğinin pratik bilgilerini, dinamiklerini, gerçek iş yaşamından önemli örneklerle aktaracak. 

Program bitiminde, kursiyerler butik otel yönetimine dair temel ve geniş bir eğitim almış olurlar.  

1. Hafta

A) Otel Operasyonu

Eğitmen: İlmi Yavuz (Ex. Çırağan Palace Kempinski & Hilton Worldwide)

Uluslararası otelcilik kavramları, otelin bölümleri ve bölümlerin görevleri, bölümlerde çalışanlar, pozisyonları ve otelcilik hikayeleri...

B) OdalarÖn Büro ve Kat Hizmetleri ve İlgili Alt Birimler

Eğitmen:  İsmail İnözü (Hilton Worldwide)

Odalar bölümü yani ön büro, kat hizmetleri ve bunlara bağlı alt birimler. Nerede bulunurlar, ne yaparlar, nasıl yapmalılar...

2. Hafta

A) Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Eğitmen:  Yılmaz Özkızılırmak (Ex. Swissotel, Hyatt Regency)

Otelcilikte fark yaratmak için en uygun bölüm! Ama otelcilerin başını ağrıtan, yönetilmesi ve de kar ettirilmesi en zor bölüm, inceliklerine bakalım…?

B) Cost Control / Satın Alma Yönetimi

Eğitmen: Saruhan İnce (Ex. IHG – Holiday Inn Hotels)

Food Cost artık neredeyse Türk oldu, en önemli maliyetlerden birisi adım adım sipariş, satın alma, kabul, depo, depo çıkış, netleme çalışmaları, reçeteler maliyetler ve gelirler… Bunlara birlikte bakacağız!

3. Hafta

A) İnsan Kaynakları ve Otel İçi Eğitim

Eğitmen:  İlmi Yavuz (Ex. Çırağan Palace Kempinski & Hilton Worldwide)

Otelciliğin en yüklü maliyeti. Adam mı çıkartalım, elimizdeki adamları “Misafir Deneyimini” zenginleştirmede kullanıp,  rekabet gücümüzü mü artıralım? Eğitelim, eğitelim..

B) BütçeAnalizi

Eğitmen: Burcu Kines (Ex. TSKB – BoğaziçiÜniversitesi)

Yaptıklarımızın anlamı, bütçeleme, hedefleme, sonuçlar ve bu sonuçların değerlendirilerek operasyonel yol haritasının çıkarılması.

4. Hafta

A) Revenue Management (GelirlerYönetimi)

Eğitmen:   İsmail İnözü (Hilton Worldwide)

“Çok çalışma akıllı çalış” sözünün otelcilikteki karşılığı Revenue Management. Bu terim de Türkçeye bu şekilde girip kaldı. Akıllı bir fiyat politikası için bilinmesi gerekenler… Dağıtım kanallarının güncellemesi, ve çok daha fazlası.

B) Satış ve Pazarlama

EğitmenCandaşEmiroğlu (Ex. Divan Hotels & Resorts, Doğuş Group)

Ziyaretçi profillerimizin bölümlenmesi, hangi millet ne ister, buna uygun hizmet ve ürünlerin yaratılması ve misafir grubumuza tanıtılıp satılması. AIDA formülü.

5. Hafta

A) Servis Kültürü

Eğitmen:  İlmi Yavuz (Ex. Çırağan Palace Kempinski & Hilton Worldwide)

Kültür, beraber bir şeyler yapmaktır. Otelciliğin temel hizmet değerleri, bunların tanımı, anlatılması, tanıtılması ve sistemleştirilmesi.

B) İkna Sanatı

EğitmenHünkar Özyaşar (Ex. Unilever Turkey)

Kararsız ve negatif üst düzey yönetici ve birimleri nasıl kazanırsınız? Reddi başarıya dönüştürmek; “Hayır”ı önceBelki” sonra “Evet”e çevirme sanatı

Not: Ders içerikleri ve özgünlükleri tamamen VATEL Istanbul ve Türkiye’deki resmi şirketi TURED Turizm Eğitim Hizmetleri Aş’nin fikri mülkiyetindedir. Hiçbir şekilde kopyalanıp taklit edilemez.

Program sonunda yapılan proje bazlı değerlendirme ve çoktan seçmeli sınav aracılığıyla, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika / katılım belgesi verilir. 

İlmi Yavuz

Candaş Emiroğlu

İsmail İnözü 

Saruhan İnce

Burcu Kines 

9.500 TL (KDV Dahil)

KHAS Öğrenci ve Mezunlarımıza %50 indirim imkanı bulunmaktadır.

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü