"ETKİLEYEN İNSAN OLMAK" EĞİTİMİ

Kadir Has Üniversitesi Kampüsü
Başlangıç Tarihi: 16 Aralık 2023
Süre: 12 Saat

“Liderlik Etkilemedir.” Liderlik Konusunda yaşayan en yetkin yazar ve konuşmacı John C Maxwell, basit anlamda liderliği bu şekilde tanımlıyor. Maxwell’in pek çok Liderlik kitabı arasında “Etkileyen İnsan Olmak” isimli kitabı da yer almaktadır. Eğitimin içeriği Kişinin Etkisini artırabilmesi için izlemesi gereken yöntemleri kapsamaktadır. Kaynak olarak üç ana kaynaktan yararlanılmıştır.

Dale Carnegie “Dost Kazanmak ve İnsanları Etkileme Sanatı”

Steven Covey “Etkili insanların yedi alışkanlığı”

John Maxwell “Etkileyen İnsan Olmak”


Eğitim Bilgileri

Başkaları ile iletişim içerisinde olan ve bunu geliştirmek isteyen herkes bu eğitimden yararlanabilir. Liderlik etkilemedir. Dolayısıyla organizasyon içerisinde etkisi olan herkes bir veya birkaç konuda Liderlik yapıyor demektir.  Liderlik yetkinliklerini geliştirmek isteyen tüm katılı içindir.

  • Etkinizi artırmanın yöntemleri nelerdir?
  • Başkaları ile olan iletişimde bütünlüğü nasıl sağlarız?
  • Etkili bir dinleyici olmanın iletişimdeki olumlu etkisi.
  • İlişki yönetiminde bağ kurmanın önemi nedir?
  • Etkili iletişimde anlamanın önemi nedir?
  • Bilgiye tek başına sahip olmak mı yoksa bilginin paylaşılmasını sağlayarak mı daha etkili oluruz?
  • Pareto prensipini nasıl kullanırız?
  • İşlerimizi önceliklendirmenin yolları nelerdir?
  • Yüceltmenin iletişimde etkisi nedir ve bunu nasıl daha etkili kullanabiliriz.
  • Doğru yetki paylaşımını sağlamanın yolları.

Programın amacı katılımcıların Liderlik yetkinliklerini geliştirmek ve etkilerini artırmalarına yardımcı olmaktır. Eğitim sonrasında katılımcılar öğrendiklerini en az bir konuda uygulamaya geçirebilir ve fark yaratabilirler. 

16 Aralık Cumartesi 10.00-17.00 

17 Aralık Pazar 10.00- 17.00 

Program sonunda %80 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika / katılım belgesi verilir.

Ahmet Peçen

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. 1990 senesinde İnterbank Ankara şubesinde yaptığı staj sonrasında Kurumsal Bankacı olmaya karar verdi ve mezun olduğu sene Yapı ve Kredi Bankasında MT olarak çalışmaya başladı. 1998 senesinde, Bankaya başladığında ilk iş başı eğitimini aldığı ve Bankanın en büyük kurumsal Şubelerinden biri olan Galata Kurumsal Şubesinin müdürü oldu.1999 senesinde Türk Dış Ticaret Bankasının (Dışbank) Kurumsal Bankacılık Yapılanmasını kurma kararı alması sonucu kurucu ekipte yer almak üzere transfer oldu ve Boğaziçi Kurumsal Şubesinin kuruluşunda Direktör olarak çalışmaya başladı. 2000-2003 yılları arasında İzmir de görev yaptı ve Ege Kurumsal Şubesini kurdu ve büyüttü. 2003 yılında tekrar İstanbul`a döndü ve Boğaziçi Kurumsal Şubesinde Yönetici Direktör olarak görev yaptı.2005 senesinde Dışbank`ın, Belçikalı Fortis tarafından satın alınması sonrasında ekibi ile birlikte Genel Müdürlük Kurumsal Bankacılık Şubesinin kuruluşunu gerçekleştirdi ve 2008 senesine kadar Türkiye de gerçekleşen büyük satın almalarının çoğunun uzun vadeli kredi yapılanmasında aktif rol oynadı. 2008 senesinde Nakit Yönetimi, Ticaret Finansmanı, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Sendikasyon bölümlerinin birleşmesinden oluşan bir grubun yöneticiliğini üstlendi. 2011 senesinde Fortis ve TEB Türkiye`deki faaliyetlerini TEB çatısı altında birleştirme kararı aldı. 2011-2012 yılları arasında Birleşmiş Bankada, Trakya Kurumsal Şubesinin başına geçti ve iki şube ekibinin ve müşterilerinin birleşmesi faaliyetlerini yönetti. 2012 senesinde Arena Faktoring A.Ş. firmasının Genel Müdürlüğünü üstlendi. 2015 senesine kadar 3 yıl boyunca şirketin Genel Müdürü ve İcradan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Ahmet Peçen, 2015 senesinde şirketin hisselerinin satışı ile ilgili süreci yönetti ve hisselerin tamamı devir edildikten sonra görevini bırakmıştır.Finans sektöründe görev yaptığı 25 yıl boyunca Kurumsal Bankacılık, Nakit Yönetimi, Ticaret Finansmanı ve Liderlik konularında deneyim sahibi olmasının yanısıra, satın alma, birleşme ve hisse satışı konularında da aktif rol almıştır. Liderlik ve kurum içi koçluğa önem veren Ahmet, 2009 senesinde Kanadalı koçluk okulu Adler den ve 2015 senesinde John Maxwell Academy den Koçluk ve Liderlik konularında sertifika sahibi olmuştur.Seyahat etmek, yeni yerler görmek ve Golf oynamak hobileri arasında yer alan Ahmet Peçen evli ve bir çocuk babasıdır.

6.000 TL (KDV Dahil)

KHAS Mensubu Akademisyen & İdari Personeline, KHAS Mezun & Öğrencilerine %50 indirimli

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü