Günümüz Sigortacılığında Pazar Araştırması ve Pazarlama Eğitim Programı

Kadir Has Üniversitesi Kampüsü
Başlangıç Tarihi: 09 Mart 2024
Süre: 14 saat

Türk Sigorta ve Bireysel Emeklilik Sisteminin Temel Özellikleri, Türkiye’de Sigorta Uygulamalarının Dünü-Bugünü, Türkiye ve Dünya’daki Sigorta istemlerinin Karşılaştırması, Sigorta Pazarlama ve Satışı, Sigortacılık Sisteminde Acentelik, Danışmanlık, Reklam, Geleceğe Yönelik Trendler, İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Sigorta Pazarlaması.


Eğitim Bilgileri

Bu Eğitimin Amacı, Katılımcıları Sigortacılık Sisteminin En Önemli İşlevi Olan Yeni Sigortalı kaynaklarıbulma aşamasında, Pazarlama ve Satış Konularında Eğiterek Bu Konulardaki Başarılarını Üst Düzeye Çıkarmaktır.


Sigorta Kavramı,

Türk Sigorta Sistemi Giriş,

Kurumsal Ticari Sigortalar ve Sağlık Sigortaları

Sigortacılığının Yapı Taşları ( Muafiyet, Sürprim, İndirim, Yenileme),

Sigortacılıkta Dünya’daki ve Türkiye’deki Uygulamalar

Türkiye’deki Sigorta Şirketleri Nasıl Çalışıyor?

Sigortacılıkta Dünya’nın Neresindeyiz?

Sigortacılık Pazar Araştırması ve Pazarlama

Yeni Sigortalılar için Planlama

Sigorta Pazarlamasında “Wall Flower” Olmamak

Sigortacılıkta Satış ve Cesaret

Sigorta Satışçılığının, Sigortacının Hobileri ile İlişkisi

Sigortacılıkta Acente ve Sigortalısı

Sigorta Pazarlamasında Ekipman, Çalışma Dosyası ve Teklif Hazırlama,

Veri Tabanı, Referanslar, Yan Masa Pazarlaması ve Çapraz Satış,

Sorunlu Müşteri de Kısa, Orta ve Uzun Vadede Başarı,

Sigortacılıkta Pazarlama, Hasar ve Sorunlarda Sigortalı Motivasyonu

Türkiye’de Pazara Sunulan Sigorta Ürünlerine Genel Bakış

Sigortacılıkta Reklam

Sigortacılıkta İnternet Pazarlaması

Uluslararası Sigorta Pazarlama İlkeleri

Sigortacılıkta Hasar ve Anlaşmalı Kurumlar

Sigortacılıkta Satış Kaynakları, Acente, Broker, Danışman

Sigortacılıkta Satış Kaynağının ya da Acentenin Şirket Seçimi

Sigortacılıkta Acentenin İş Süreci İçindeki Sigorta Şirketiyle Olan İlişkileri

Sigortacılıkta Ulusal ve Uluslararası Asistans Hizmetleri

Sigorta Pazarlama Araştırması - Model Çalışması

9 Mart 2024  10.00-18.00

10 Mart 2024  10.00-18.00

Ali CİVAN 

1987 yılında ,üniversite yıllarında iş hayatına tekstil ihracatı ve sigorta acentesi olarak başlayan Ali Civan, Anadolu Üniversitesinde işletme üzerine lisans, Bilgi Üniversitesi’nde yönetim ve liderliküzerine de MBA yapmıştır. 35 yılı aşkın süredir devam eden sigortacılık yaşamı boyunca çok sayıda sigorta şirketi ve bireysel emeklilik şirketi ile çalışmalarını sürdürmüş ve halen sigortacılık alanında sağlık sigortacılığı branşında kendi kurduğu şirketinde çalışmalarına devam etmektedir. 

Uzun yıllarsüren sağlık turizmi çalışmaları başta Almanya,İngiltere, ABD, İtalya, Hollanda, Rusya ve Fransa olmak üzereçok sayıda ülkede tanıtım ve pazarlama çalışmalarını sürdüren Ali Civan’ın çeşitli dergi ve portallar da küresel pazarlama ve iletişime yönelik makaleleri yer almaktadır.

1996-1998 yılları arasında radyoda Sigorta Kuşağı isimli programı sunan Ali Civan’ın çeşitli sigorta dergilerinde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca sağlık sigortacılığı ve sağlık turizmi konularında üniversitelerde çeşitli eğitimler vermekle birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” adı altında yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Başta Akdeniz Üniversitesi,Uludağ Üniversitesi,Medipol Üniversitesi,İstinye Üniversitesi,Bilim Üniversitesi ve Arel Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede sigortacılık dersleri vermiş ve çok sayıda Ticaret ve Sanayi odası ile paneldeUluslararası Pazarlama,Sağlık Turizmi,İletişim Psikolojisi,İnternet ve Sosyal Medya Pazarlaması,sigortacılık, BES ve UluslararasıAsistans konularındakonuşmacı olarak yer almıştır.

İyi derecede İngilizce, orta seviyede İtalyanca bilen Ali Civan, ayrıca NBA Türkiye dergisinde basketbol yazılarını sürdürmektedir. Bu alanda ise “Kısa Şortlu Efsaneler” isimli bir kitabı bulunmaktadır 

Uluslararası medya yardım ve planlama ajansı Medasist International’ın çatısı altında bulunan web tabanlıtürkiye tanıtım,sektörel,sigorta vewebtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) platformlarının ve yabancılara Türkiye’de seyahat yardım asistansı hizmeti sağlayan travelassisturkey’le birlikte Kurucusu olduğu sigortacılık ve kişisel gelişim eğitimleri vermekte olanSigorta Akademi’de direktör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2003 yılından itibarenSigortacılıkalanındasigorta şirketlerine Yönetim Danışmanlığı ve Kurucusu olduğu Medasist ile inovatif sigortacılık ürünlerinin gerçekleştirlmesi konularındaçalışmaktadır.

Ali Civan, Akademik çalışmalarını ise Bezmialem ÜniversitesiSağlık Bilimleri Fakültesi’nde vermekte olduğu Sağlık Turizmi,Sağlık Sigortacılığı ve Sigorta Pazarlaması dersleri ile ilgili Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.

Program sonunda yüzde 80 katılım şartını karşılayan E- Devletten sorgulanabilir adaylara  katılım belgesi verilir.

12.750 TL (KDV Dahil)

Khas Mensubu Akademisyen & İdari Personeline, Khas Mezun & Öğrencilerine %50 indirim imkanı bulunmaktadır.

Yazılım ve Uygulama KHAS Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü